Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Trzynastu obywateli Nepalu zatrzymanych za nielegalny pobyt - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Trzynastu obywateli Nepalu zatrzymanych za nielegalny pobyt

Dawid Siwicki
23.06.2026

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry zatrzymali 13 obywateli Nepalu, którzy nielegalnie przebywali na terytorium Polski. Wobec wszystkich wydano decyzje zobowiązujące do powrotu oraz roczne zakazy ponownego wjazdu do państw strefy Schengen.

Mundurowi z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze 22 czerwca przeprowadzili kontrolę legalności pobytu cudzoziemców na terenie powiatu krośnieńskiego. Wylegitymowano 13 obywateli Nepalu w wieku od 21 do 49 lat, którzy nielegalnie przebywali na terytorium Polski. Funkcjonariusze ustalili, że cudzoziemcy posiadali nieważne chorwackie karty pobytu. Według złożonych przez nich oświadczeń do Polski przyjechali autokarem z terytorium Czech.

Wszyscy obywatele Nepalu zostali zatrzymani. Wydano wobec nich decyzje zobowiązujące do powrotu do kraju pochodzenia oraz orzeczono roczne zakazy ponownego wjazdu na terytorium państw strefy Schengen.

 

  • Funkcjonariusz SG z osoba zatrzymaną Funkcjonariusz SG z osoba zatrzymaną
    Funkcjonariusz SG z osoba zatrzymaną
do góry