Mundurowi z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze 22 czerwca przeprowadzili kontrolę legalności pobytu cudzoziemców na terenie powiatu krośnieńskiego. Wylegitymowano 13 obywateli Nepalu w wieku od 21 do 49 lat, którzy nielegalnie przebywali na terytorium Polski. Funkcjonariusze ustalili, że cudzoziemcy posiadali nieważne chorwackie karty pobytu. Według złożonych przez nich oświadczeń do Polski przyjechali autokarem z terytorium Czech.
Wszyscy obywatele Nepalu zostali zatrzymani. Wydano wobec nich decyzje zobowiązujące do powrotu do kraju pochodzenia oraz orzeczono roczne zakazy ponownego wjazdu na terytorium państw strefy Schengen.
