W godzinach porannych funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sejnach i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zatrzymali 3 obywateli Sudanu. Kolejne 3 osoby pochodzące z Erytrei, które nielegalnie przekroczyły pieszo granicę polsko-litewską, zostały ujęte około godziny 14.00. Migranci zostali zatrzymani w gminie Puńsk, niedaleko granicy.
Wszyscy ujawnieni cudzoziemcy zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Od początku 2026 r. na polsko-litewskim odcinku granicy zatrzymano blisko 620 osób.
Aktualności
Ujawnieni przy granicy z Litwą
Dawid Siwicki
23.06.2026
