Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zatrzymano dwie grupy nielegalnych migrantów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano dwie grupy nielegalnych migrantów

Ewelina Szczepańska
18.06.2021

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwie grupy nielegalnych migrantów, które przekroczyły polsko-białoruską granicę wbrew przepisom. Zatrzymani to obywatele Afganistanu.

Patrol z Placówki SG w Krynkach, w okolicach miejscowości Ozierany, ujawnił na pasie drogi granicznej ślady przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Kilka kilometrów od granicy funkcjonariusze SG zatrzymali grupę 11 cudzoziemców (6 mężczyzn w wieku od 15 do 49 lat oraz 5 kobiet od 9 do 47 lat). Okazało się, że byli to obywatele Afganistanu, którzy pieszo przeszli przez zieloną granicę. Po wykonaniu niezbędnych czynności w obecności tłumacza, cudzoziemcy decyzją sądu zostali umieszczeni w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców w Kętrzynie i w Białymstoku.

Do zatrzymania kolejnej grupy doszło w Sokółce. Funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy, współdziałając z funkcjonariuszami Policji z Sokółki, zatrzymali 11 obywateli Afganistanu. Cudzoziemcy, w wieku od 18 do 45 lat, przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymani mężczyźni, decyzją sądu, zostaną umieszczeni w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców.

zdj. Podlaski OSG

 

do góry