Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nielegalni migranci zatrzymani wraz z organizatorami przerzutu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalni migranci zatrzymani wraz z organizatorami przerzutu

Maciej Pietraszczyk
16.06.2021

Funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali pięciu obywateli Iranu za nielegalne przekroczenie granicy polsko-litewskiej. Zatrzymano również kierowcę i pasażera, którzy zorganizowali przekroczenie nielegalne granicy.

Wczoraj w gminie Sejny funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli busa, którym oprócz kierowcy i pasażera – obywateli Ukrainy, podróżowało pięciu obywateli Iranu. Podczas kontroli legalności pobytu okazało się, że przewożeni cudzoziemcy w wieku 23-25 lat (3 mężczyzn, 1 kobieta oraz dziecko) nie posiadają dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Mieli przy sobie jedynie zaświadczenia o tymczasowym pobycie w ośrodku dla cudzoziemców na Litwie.

Za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom obywatele Iranu zostali zatrzymani. Po wykonaniu niezbędnych czynności zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Dwóm obywatelom Ukrainy  (23 i 39 lat) przedstawiono zarzuty zorganizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

zdj. Podlaski OSG

  • Nielegalni migranci zatrzymani wraz z organizatorami przerzutu
    Nielegalni migranci zatrzymani wraz z organizatorami przerzutu
do góry