Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nielegalnie przekroczyli granicę. Teraz muszą zapłacić mandaty i poddać się kwarantannie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalnie przekroczyli granicę. Teraz muszą zapłacić mandaty i poddać się kwarantannie

Ewa Gajewska
26.03.2020

Dziś w Gołkowicach, w Cieszynie i w Lipnicy Wielkiej funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali siedem osób za nielegalne przekroczenie granicy państwowej.

Zatrzymany w Gołkowicach Polak tłumaczył, że chciał się spotkać z mieszkającym w Czechach znajomym. Po odwiedzinach wrócił do Polski przekraczając granicę poza wyznaczonym przejściem granicznym. Za naruszenie przepisów został ukarany mandatem. Teraz musi poddać się 14-dniowej kwarantannie.

Mandatami Straż Graniczna ukarała również dwóch obywateli Republiki Czeskiej, którzy w Cieszynie nielegalnie przekroczyli granicę przez rzekę Olzę. Mężczyźni wybierali się do Polski, żeby kupić części samochodowe. Po zakończonych czynnościach zostali przekazani stronie czeskiej.

Natomiast w rejonie Lipnicy Wielkiej, patrol Straży Granicznej i 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa ujawnił dwa przypadki przekroczenia granicy polsko-słowackiej w niedozwolonym miejscu. Początkowo dwóch mężczyzn wjechało pojazdem terenowym na obszar Republiki Słowacji. Nieco później to samo zrobiła kolejna para, tym razem młoda kobieta z mężczyzną. Za popełnienie wykroczenia każda z osób została ukarana mandatem karnym kredytowanym w wysokości 500 zł. Dodatkowo, w związku z obowiązującymi przepisami Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, osoby te zostały poddane obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej.

zdj. Straż Graniczna

do góry