Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Akt oskarżenia przeciwko fałszerce dokumentów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Akt oskarżenia przeciwko fałszerce dokumentów

Ewelina Szczepańska
26.02.2020

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 44-letniej Polce, która podrabiała dokumenty legalizujące pobyt i pracę cudzoziemcom.

Akt oskarżenia wobec obywatelki naszego kraju jest efektem postępowania karnego, prowadzonego przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od 2018 roku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe. 

Organizatorka przestępczego procederu to mieszkanka Olsztyna. W latach 2017-2018 podrobiła dokumenty legalizujące pobyt czasowy i pracę 15 obywatelom Chin. W oświadczeniach o zamieszkaniu, zezwoleniach na pobyt czasowy, umowach o pracę fałszowała podpisy. Następnie dokumentami tymi posługiwała się jako autentycznymi w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim. Funkcjonariusze SG ujawnili i zabezpieczyli podrobione przez nia dokumenty. Podczas przesłuchania podejrzana oświadczyła, że otrzymywała od cudzoziemców drobne upominki za „pomoc”. Organizatorce nielegalnej migracji grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

zdj. Warmińsko-Mazurski OSG

 

do góry