Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Wpław przez Bug - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wpław przez Bug

Ewelina Szczepańska
25.02.2020

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG zatrzymali trzech nielegalnych migrantów oraz organizatorów przerzutu. W działania byli również zaangażowani funkcjonariusze Państwowej Granicznej Służby Ukrainy.

22 lutego funkcjonariusze z Placówki SG w Hrubieszowie zatrzymali w rejonie miejscowości Ślipcze (pow. hrubieszowski) trzech obywateli Algierii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwową z Ukrainy do Polski. Cudzoziemcy przepłynęli wpław rzekę graniczną Bug. W tym samym dniu, również w miejscowości Ślipcze, zatrzymano kolejnych dwóch obywateli Algierii. Mężczyźni wypożyczonym w Niemczech autem podjechali pod granicę i oczekiwali na imigrantów. Okazało się, że byli organizatorami przerzutu. Mieli odebrać cudzoziemców i przetransportować ich w głąb Europy. 

Imigranci przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy RP. Oświadczyli, że chcieli dostać się do Europy Zachodniej, aby tam podjąć pracę. Mężczyźni zostali przekazani stronie Ukraińskiej w ramach umowy o readmisji. Natomiast wobec zatrzymanych organizatorów przerzutu Sąd Rejonowy w Hrubieszowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania ich na okres 3 miesięcy. 

zdj. Nadbużański OSG

do góry