Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej przed sądem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej przed sądem

Ewelina Szczepańska
15.01.2020

Dwóch mieszkańców Warmii i Mazur, podejrzanych o handel ludźmi i udział w zorganizowanej grupie przestępczej, stanie przed sądem. Śledztwo w tej sprawie prowadzili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

Ustalono, że międzynarodowa grupa przestępcza w latach 2014-2016 werbowała obywateli Polski do pracy w Niemczech. Następnie, pod pretekstem legalizacji zatrudnienia, wykorzystywała ich dane osobowe do przestępczej działalności. Ofiarom zakładano fałszywe konta i firmy, za pośrednictwem których wprowadzano na rynek fałszywe dokumenty oraz wyłudzano dofinasowania. Otwarte rachunki bankowe służyły do włączenia do legalnego obrotu pieniędzy pochodzących z przestępstwa.  

31 grudnia do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko mieszkańcom powiatów iławskiego i działdowskiego. Mężczyżni, 24 i 25-latek, usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handlu ludźmi. Przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

mat. filmowy: Warmińsko-Mazurski OSG

 

 

 

 

do góry