Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Przeszedł przez zieloną granicę, by nie odpowiadać za niepłacenie alimentów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przeszedł przez zieloną granicę, by nie odpowiadać za niepłacenie alimentów

Maciej Pietraszczyk
20.11.2019

Na odcinku granicy za który odpowiada placówka SG w Korczowej zatrzymany został obywatel Ukrainy, który nielegalnie przekroczył granicę do Polski. Swój czyn uzasadniał chęcią uniknięcia odpowiedzialności za niepłacenie alimentów.

W poniedziałek patrol SG zauważył ślady nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski i niezwłocznie podjął pościg. Już po kilkunastu minutach w pobliskim lesie zatrzymany został 38-letni obywatel Ukrainy, którego tożsamość ustalono na podstawie ukraińskiego paszportu.

Cudzoziemiec od razu przyznał się do przekroczenia granicy w miejscu niedozwolonym. Wyjaśnił, że chciał w ten sposób uniknąć kontroli i zatrzymania przez ukraińskie służby, gdyż prowadzona jest wobec niego sprawa karna za niepłacenie alimentów.

Za nielegalne przekroczenie granicy mężczyzna został ukarany mandatem. Jeszcze tego samego dnia został przekazany z powrotem na Ukrainę.

 

do góry