Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Ukryci w naczepie próbowali przekroczyć granicę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ukryci w naczepie próbowali przekroczyć granicę

Anna Michalska
16.08.2019

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami Oddziału Celnego w Hrebennem, zatrzymali dwóch nielegalnych imigrantów – obywateli Syrii oraz obywatela Turcji, który próbował ich nielegalnie przewieźć przez granicę.

Imigranci (w wieku 30 i 23 lat) zostali zatrzymani 13 sierpnia br. na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem.  Mężczyźni próbowali wjechać do Polski ukrywając się w naczepie samochodu ciężarowego, którym kierował 48 – letni Turek. Syryjczycy nie mieli żadnych dokumentów uprawniających ich do legalnego wjazdu lub do pobytu na terytorium Polski.  

Nielegalni imigranci docelowo planowali dostać się do Niemiec, Polska była dla nich jedynie krajem tranzytowym.

Zatrzymanym obywatelom Syrii, przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa - nielegalnego przekroczenia granicy państwowej przy użyciu podstępu. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, obaj mężczyźni zostali umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.  Natomiast kierowca ciężarówki usłyszał zarzut za przestępstwo - pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej, grozi za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

 

zdj. Nadbużański OSG

do góry