Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Dwa mercedesy skradzione w Niemczech - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dwa mercedesy skradzione w Niemczech

Dorota Bołotowicz
14.08.2019

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali dwa kradzione samochody dostawcze marki Mercedes Sprinter o łącznej wartości 140 tys. zł.

Wczoraj, 13 sierpnia br. funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku wytypowali do kontroli samochód marki Mercedes Sprinter na niemieckich numerach rejestracyjnych. 24-letni kierowca nie posiadał żadnych dokumentów pojazdu. Tłumaczył funkcjonariuszom SG, że auto przekazał mu na terenie Niemiec nieznany mężczyzna, który za odprowadzenie go do Gdyni zaproponował mu 500 zł. Auto o wartości 60 tys. złotych odholowano na strzeżony parking, a kierowcę  zatrzymano i przekazano Policji. 

Tego samego dnia kolejnego Mercedesa Sprintera odzyskali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Legnicy. Uwagę ich zwrócił zaparkowany w Okmianach pojazd na polskich numerach rejestracyjnych.

Funkcjonariusze zauważyli uszkodzenie zamka w drzwiach pojazdu. W wyniku dalszych oględzin funkcjonariusze stwierdzili, że stacyjka jest wyłamana. Po sprawdzeniu numerów rejestracyjnych okazało się, że to tablice rejestracyjne innego pojazdu. Ustalono, że samochód o wartości około 80 tys. zł. został skradziony na terenie Niemiec.

Pojazd przekazano funkcjonariuszom Policji.

zdj. Nadodrzański OSG

  • odzyskane auta
    odzyskane auta
  • odzyskane auta
    odzyskane auta
  • odzyskane auta
    odzyskane auta
do góry