Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Ucieczka nie pomogła - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ucieczka nie pomogła

Maciej Pietraszczyk
13.05.2019

Funkcjonariusze Straży Granicznej z PSG Tuplice udaremnili transport 8,5 tysięcy paczek papierosów o łącznej wartości prawie 120 tysięcy złotych.

10 maja funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach w okolicach miejscowości Bucze wytypowali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Fiat Doblo. Kierujący pojazdem nie zastosował się do sygnałów wydawanych przez funkcjonariuszy SG i zaczął uciekać.

Natychmiast został podjęty pościg, do którego włączyli się funkcjonariusze Policji z KPP w Żarach. Kierowca, 33-letni mieszkaniec Lwówka Śląskiego został zatrzymany.  Tłumaczył, że powodem ucieczki był brak prawa jazdy, utraconego z powodu przekroczenia limitu punktów karnych. W bagażniku pojazdu 8,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości prawie 120 tys. zł.

Za niezastosowanie się do sygnałów dźwiękowych i świetlnych polecających zatrzymanie pojazdu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Natomiast za przewóz wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy grozi mu wysoka grzywna, a także kara pozbawienia wolności do 3 lat. Dodatkowo poniesie konsekwencje prowadzenia pojazdu mechanicznego bez uprawnień. 

 

zdj. Nadodrzański OSG

  • Ucieczka nie pomogła
    Ucieczka nie pomogła
  • Ucieczka nie pomogła
    Ucieczka nie pomogła
do góry