Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Straż Graniczna została odznaczona przez Prezydenta Słowenii - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Straż Graniczna została odznaczona przez Prezydenta Słowenii

Maciej Pietraszczyk
12.12.2018

7 grudnia 2018 r. w Pałacu Prezydenckim w Lublanie Prezydent Republiki Słowenii Borut Pahor odznaczył Straż Graniczną Medalem za Zasługi. W imieniu formacji medal odebrał zastępca dyrektora Biura Spraw Międzynarodowych Komendy Głównej Straży Granicznej ppłk SG Artur Kępka. W uroczystości uczestniczył również Ambasador RP w Lublanie Paweł Czerwiński.

Straż Graniczna została odznaczona wraz z 24 innymi podmiotami za wkład w zarządzanie kryzysem migracyjnym w latach 2015 – 2016.

Od 7 stycznia do 4 lutego 2016 r. 30 funkcjonariuszy Straży Granicznej uczestniczyło we wspólnej operacji z Policją słoweńską na granicy słoweńsko- chorwackiej. Grupą dowodził płk SG Sławomir Markowski  z Zarządu Granicznego Komendy Głównej SG.

Medal za Zasługi jest odznaczeniem państwowym Republiki Słowenii przyznawanym za szczególne osiągnięcia lub wyniki w obszarach wojskowym lub bezpieczeństwa, stanowiące ważny wkład w rozwój i pozycję Republiki Słowenii na arenie międzynarodowej. Medal może zostać przyznany obywatelom Słowenii, cudzoziemcom, grupom obywateli oraz krajowym i zagranicznym organizacjom.

  • Straż Graniczna została odznaczona przez Prezydenta Słowenii
    Straż Graniczna została odznaczona przez Prezydenta Słowenii
do góry