Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zastępca Komendanta Głównego SG uczestniczyła w inauguracji konferencji naukowej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zastępca Komendanta Głównego SG uczestniczyła w inauguracji konferencji naukowej

Maciej Pietraszczyk
06.11.2018

Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej płk SG Wioleta Gorzkowska oraz Komendant Podlaskiego Oddziału SG płk SG Grzegorz Biziuk wzięli udział w uroczystej inauguracji dwudniowej konferencji naukowej pod tytułem „Polskie drogi do niepodległości - Podlasie 1918-2018. Bezpieczeństwo Narodowe w perspektywie XXI wieku”.

W uroczystości, która miała miejsce w poniedziałek w Białostockim Urzędzie Wojewódzkim, uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz szefowie służb mundurowych województwa podlaskiego.

Przedmiotem rozważań podczas konferencji były zjawiska i procesy umożliwiające odzyskanie niepodległości przez Polskę. Eksperci rozmawiali m.in. o funkcjonowaniu Wojska Polskiego i służb mundurowych oraz o instytucjach publicznych zajmujących się bezpieczeństwem i obronnością na terenie obecnego województwa podlaskiego.

W konferencji głos zabrali naukowcy, praktycy, przedstawiciele instytucji rządowych, samorządowych i państwowych na co dzień zajmujących się utrzymaniem i rozwojem naszej państwowości w Podlaskiem.

Efektem dwudniowej konferencji będzie monografia zawierająca rozważania dotyczące historii walk, odrodzenia się i rozwoju terenów obecnego województwa podlaskiego na przestrzeni ostatniego stulecia.

 

zdj. Podlaski OSG

  • Zastępca Komendanta Głównego SG uczestniczyła w inauguracji konferencji naukowej
    Zastępca Komendanta Głównego SG uczestniczyła w inauguracji konferencji naukowej
do góry