Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Przemytnik zatrzymany po pościgu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przemytnik zatrzymany po pościgu

Maciej Pietraszczyk
19.10.2018

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku odzyskali skradziony w Niemczech samochód marki Seat Alhambra zanim legalny właściciel zdążył zgłosić kradzież.

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Świecku zamierzali skontrolować samochód osobowy marki Seat Alhambra na niemieckich numerach rejestracyjnych. W tym celu wezwali kierowcę do zatrzymania się. Kierujący pojazdem zignorował polecenie funkcjonariuszy oraz sygnały świetlne i dźwiękowe i zaczął uciekać. Patrol ruszył za oddalającym się pojazdem.

Po krótkiej ucieczce kierowca wyskoczył z pojazdu i zaczął biec w stronę lasu. Funkcjonariusze SG dogonili kierowcę. Jak się okazało uciekinier to 31-letni mieszkaniec powiatu słubickiego.

W wyniku sprawdzeń stwierdzono, że w chwili zatrzymania pojazd nie był jeszcze zgłoszony jako skradziony. Jednak w bębenku stacyjki funkcjonariusze zauważyli ślady ingerencji, które świadczyły jednoznacznie, że zatrzymany pojazd pochodzi z przestępstwa. Kierowca został zatrzymany i przekazany Policji z KPP w Słubicach a pojazd odholowany na parking strzeżony.

do góry