Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kolejne zatrzymania członków grupy przestępczej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania członków grupy przestępczej

Ewelina Szczepańska
11.10.2018

W dniach od 3 do 5 października funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG zatrzymali 7 członków zorganizowanej grupy przestępczej, trudniącej się paserstwem i przemycaniem papierosów. Zatrzymania odbyły się na polecenie prokuratora Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie.

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej prokurator przedstawił im zarzuty. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych. W toku śledztwa prokurator zabezpieczył mienie warte blisko 550 tys. zł.

To kolejne zatrzymania w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, która w okresie od 2015 r. do 2018 r. przemyciła prawie 3,7 mln papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej ponad 50 mln zł. Aktualnie w śledztwie podejrzanych jest 38 osób. Wobec 18 z nich stosuje się lub stosowane były tymczasowe aresztowania. Wobec pozostałych podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym. Od początku postępowania zabezpieczono mienie podejrzanych w postaci pieniędzy w różnych walutach, samochodów i nieruchomości o łącznej wartości blisko 1 mln zł. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

 

do góry