Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kolejne zatrzymania w sprawie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejne zatrzymania w sprawie

Anna Michalska
12.07.2018

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na terenie województwa łódzkiego dwie obywatelki Ukrainy, które produkowały i wprowadzały do obrotu nielegalne papierosy.

10 lipca funkcjonariusze SG przeszukali posesję na terenie powiatu piotrowskiego. W pomieszczeniach użytkowanych przez obywatelki Ukrainy,  ujawnili 80 tys. sztuk nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości ponad 55 tys. zł. Ponadto zabezpieczyli ok. 500 kg różnych materiałów służących do produkcji papierosów, m.in. opakowania z podrobionymi znakami towarowymi wyrobów akcyzowych, folie i urządzenie do pakowania papierosów. Do sprawy zabezpieczono również karty SIM oraz telefony komórkowe.

Cudzoziemki w wieku 29 i 38 lat usłyszały zarzuty w związku z popełnieniem przestępstwa karno-skarbowego. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim wobec zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego po 4 tys. zł w stosunku do każdej podejrzanej.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej już od listopada 2017 roku. Wtedy to, na jednej z posesji w województwie łódzkim zatrzymano 4 obywateli Ukrainy w trakcie rozładunku materiałów służących do produkcji nielegalnych papierosów. Ujawniono wówczas niekompletną linię technologiczną do produkcji wyrobów bez akcyzy. Zabezpieczono 1,5 tony opakowań z podrobionymi znakami towarowymi papierosów różnych marek, 3 urządzenia służące do pakowania papierosów, 36 kg krajanki tytoniowej oraz  9 tys. sztuk już wyprodukowanych papierosów.

Zatrzymani wówczas obywatele Ukrainy usłyszeli zarzuty w związku z popełnieniem przestępstwa polegającego na produkcji i wprowadzaniu do obrotu papierosów bez akcyzy.

Nadzór nad sprawą, prowadzoną przez funkcjonariuszy W-MOSG, sprawuje Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim.

zdj. Warmińsko - Mazurski Oddział SG

  • nielegalne towary zabezpieczone przez funkcjonariuszy W-MOSG
    nielegalne towary zabezpieczone przez funkcjonariuszy W-MOSG
  • nielegalne towary zabezpieczone przez funkcjonariuszy W-MOSG
    nielegalne towary zabezpieczone przez funkcjonariuszy W-MOSG
  • nielegalne towary zabezpieczone przez funkcjonariuszy W-MOSG
    nielegalne towary zabezpieczone przez funkcjonariuszy W-MOSG
do góry