Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zatrzymano nielegalnych migrantów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano nielegalnych migrantów

Dorota Bołotowicz
09.05.2017

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 3 obywateli Indii i obywatela Rosji, którzy nielegalnie przekroczyli zieloną granicę.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Huwnikach wspólnie z PSG w Hermanowicach zatrzymali 6 maja 2017 r. trzech obywateli  Indii, którzy nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Hindusi to mężczyźni w wieku od 23 do 34 lat. Cudzoziemcy próbowali początkowo ukryć swoją tożsamość podając nieprawdziwe dane osobowe. Funkcjonariusze SG w lesie odnaleźli dokumenty zatrzymanych mężczyzn, które pomogły ustalić ich tożsamość. Imigranci powiedzieli, że planowali dostać się do Niemiec w celach zarobkowych. Za nielegalne przekroczenie granicy cudzoziemcy zostali skazani na karę pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Wczoraj w ramach umowy o readmisji zostali przekazani stronie ukraińskiej.

Natomiast 8 maja 2017 r.  funkcjonariusze z PSG w Krościenku zatrzymali 41-letniego obywatela Rosji narodowości czeczeńskiej. Ustali, że mężczyzna wczoraj nielegalnie przekroczył zieloną granicę z Polski na Ukrainę. Planował dostać się do Austrii i tam poszukać pracy. Cudzoziemiec został ukarany mandatem karnym za nielegalne przekroczenie granicy, w ramach umowy o readmisji został przekazany stronie ukraińskiej. Dodatkowo w tym samym dniu funkcjonariusze SG zatrzymali w miejscowości Krościenko 39-letniego obywatela Austrii narodowości czeczeńskiej, który miał nielegalnego imigranta wywieźć do Austrii. Za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

  • nielegalni migranci
    nielegalni migranci
do góry