Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Niebezpieczny przestępca zatrzymany w wyniku szczegółowej kontroli - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczny przestępca zatrzymany w wyniku szczegółowej kontroli

Maciej Pietraszczyk
30.04.2017

Dzięki wprowadzeniu zaostrzonych przepisów, dotyczących kontroli granicznej na granicach zewnętrznych strefy Schengen, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez europejskie organy ścigania.

W nocy 28 kwietnia br. na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 25-letniego obywatela Austrii, poszukiwanego przez austriacki wymiar sprawiedliwości. Cudzoziemiec jest podejrzewany o to, że uczestniczył w konflikcie zbrojnym we wschodniej Ukrainie, gdzie jako członek jednej grup uczestniczących w walkach miał zabijać rannych oraz więźniów.

Aktualnie cudzoziemiec pozostaje w dyspozycji polskiego wymiaru sprawiedliwości. Czeka go postępowanie związane z ekstradycją do Austrii.

Zatrzymanie groźnego przestępcy było możliwe dzięki obowiązującym od 7 kwietnia br. kontrolom szczegółowym prowadzonym na granicy zewnętrznej UE także wobec obywateli państw członkowskich Unii.  Każdy podróżny, który wjeżdża na terytorium strefy Schengen lub je opuszcza, musi być sprawdzony w krajowych i europejskich bazach danych.

 

zdj. Nadbużański OSG

  • Niebezpieczny przestępca zatrzymany w wyniku szczegółowej kontroli
    Niebezpieczny przestępca zatrzymany w wyniku szczegółowej kontroli
do góry