Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Straż Graniczna na Targach Europoltech - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Straż Graniczna na Targach Europoltech

Dorota Bołotowicz
28.04.2017

Straż Graniczna jest jednym z kilkuset wystawców Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa Europoltech 2017, które odbywają się 26 – 28 kwietnia w Gdańsku. Nagrodę Komendanta Głównego Straży Granicznej „Laur Graniczny” dla Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie wręczył Zastępca Komendanta Głównego Marek Małkowski.

Zorganizowane przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA Targi Europoltech 2017 dedykowane są służbom porządku publicznego i służbom specjalnym. To m.in. pokazy wyposażenia z zakresu techniki operacyjnej, kryminalistycznej, łączności i teleinformatyki, a także ochrony granic, ratownictwa, specjalistycznego sprzętu i uzbrojenia. W trakcie trwania Europoltech 2017 rozstrzygnięto konkurs o nagrodę Komendanta Głównego Straży Granicznej „Laur Graniczny”. Jego ideą jest promocja produktu uznanego za najbardziej funkcjonalny i usprawniający służbę graniczną, charakteryzującego się nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi oraz unikalnymi walorami eksploatacyjnymi. W tym roku „Laur Graniczny” trafił do Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie za pakiet narzędzi analitycznych dla potrzeb bezpieczeństwa publicznego LINK2. Statuetkę z rąk Zastępcy Komendanta Głównego Marka Małkowskiego otrzymał dr hab. Inż. Marek Kisiel – Dorohinicki.

W otwarciu targów uczestniczył Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG dr Piotr Patla. Wśród odwiedzających targi byli dyrektorzy biur Komendy Głównej Straży Granicznej oraz zastępcy komendantów oddziałów Straży Granicznej do spraw logistycznych. Imprezę uświetniła swoim występem Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

 Pakiet narzędzi analitycznych LINK2 to zaawansowane narzędzie informatyczne wspierające prowadzenie skomplikowanej analizy kryminalnej, które dedykowane jest funkcjonariuszom i analitykom polskich instytucji bezpieczeństwa publicznego, w tym m.in. Straży Granicznej. LINK2 dostarcza szerokiej gamy narzędzi do przetwarzania i wizualizacji danych dla potrzeb wspomagania analizy kryminalnej. Kluczowe obszary funkcjonalności środowiska obejmują przygotowanie danych (w tym import i integrację danych z różnych dziedzin, zadania analityczne (w tym filtrowanie, przeszukanie danych i statystyki), jak również analizy z wykorzystaniem wizualizacji na diagramach schematycznych, czasowych i mapach geograficznych.

Aplikacja może być wykorzystywana zarówno do wykonywania prostych, jak i zaawansowanych analiz.

 

Zdj. MOSG

 • Europoltech2017
  Europoltech2017
 • Europoltech2017
  Europoltech2017
 • Europoltech2017
  Europoltech2017
 • Europoltech2017
  Europoltech2017
 • Europoltech2017
  Europoltech2017
 • Europoltech2017
  Europoltech2017
 • Europoltech2017
  Europoltech2017
 • Europoltech2017
  Europoltech2017
do góry