Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Funkcjonariusze SG rozpoczęli IV misję w Macedonii - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze SG rozpoczęli IV misję w Macedonii

Magdalena Tomaszewska
06.03.2017

Od dzisiaj do 4 kwietnia br. 30 funkcjonariuszy Straży Granicznej wspiera Policję Macedonii w działaniach związanych z przeciwdziałaniem kryzysowi migracyjnemu. To czwarta misja realizowana na macedońsko-greckiej granicy, podczas której funkcjonariusze SG zapobiegają nielegalnemu przekraczaniu granicy poza przejściami granicznymi, rejestrują wnioski o ochronę międzynarodową i badają autentyczność dokumentów.

Miejscem, do którego zostali oddelegowani funkcjonariusze Straży Granicznej, jest obszar będący w zasięgu odpowiedzialności służbowej Posterunku Policji w miejscowości Star Dojran, do 261 km od linii granicy macedońsko-greckiej w głąb terytorium Republiki Macedonii.

Misją dowodzi ppłk SG Dawid Dutka, który na co dzień pełni służbę w Karpackim OSG. Wśród oddelegowanych są funkcjonariusze z oddziałów i ośrodków Straży Granicznej, a także z Komendy Głównej SG. Wszyscy uczestnicy misji pojechali wyposażeni w broń, amunicję, środki przymusu bezpośredniego i specjalistyczny sprzęt (termo- i noktowizyjny).

Wyjazd na misję został poprzedzony szkoleniem zgrywającym, przeprowadzonym w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. W przeddzień wyjazdu z funkcjonariuszami biorącymi udział w szkoleniu spotkał się Komendant Główny Straży Granicznej płk SG Marek Łapiński, który wręczył im rozkazy o oddelegowaniu do pełnienia służby poza granicami kraju oraz życzył powodzenia na misji.

 

zdj. Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG

  • Komendant Łapiński wręcza rozkazy o oddelegowaniu
    Komendant Łapiński wręcza rozkazy o oddelegowaniu
  • funckjonariusze SG przed wyjazdem na misję
    funckjonariusze SG przed wyjazdem na misję
  • wyjazd na misję z OSS SG w Lubaniu
    wyjazd na misję z OSS SG w Lubaniu
do góry