Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Podróżowali „za lepszym życiem” do Niemiec - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podróżowali „za lepszym życiem” do Niemiec

Ewa Gajewska
29.11.2016

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech nielegalnych migrantów. Zatrzymani to obywatele Ukrainy oraz Turcji. Cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę by dotrzeć do Niemiec.

25 listopada w Dołhobyczowie (pow. hrubieszowski) funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch migrantów. Mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę, by następnie pieszo kontynuować swą wędrówkę w głąb kraju. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanymi okazali się 36 i 41–letni obywatele Ukrainy. Mężczyźni nie posiadali dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium naszego kraju.

Dwa dni później w Szczepiatynie (pow. tomaszowski) funkcjonariusze SG z Placówki w Lubyczy Królewskiej zatrzymali dwóch obywateli Turcji. Zatrzymani mężczyźni w wieku 27 i 39 lat również nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. Do zatrzymania mężczyzn doszło po wykryciu śladów na linii granicy państwa. W działaniach wykorzystano psa służbowego, który podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy do nielegalnych migrantów.

Zarówno obywatele Ukrainy jak i Turcji przyznali, że chcieli dotrzeć do Niemiec „w poszukiwaniu lepszego życia”. Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych zatrzymani zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.

zdj. Nadbużański OSG

  • nielegalni migranci
    nielegalni migranci
do góry