Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej 8 obywateli Wietnamu zatrzymano przy granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

8 obywateli Wietnamu zatrzymano przy granicy

Ewa Gajewska
28.11.2016

26 listopada funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymali ośmioro obywateli Wietnamu, którzy usiłowali nielegalnie przekroczyć granicę. Zatrzymany został również obywatel Polski, który pomagał cudzoziemcom.

W sobotę nad ranem, na drodze krajowej nr 2, tuż przed granicą, funkcjonariusze z Placówki  Straży Granicznej w Świecku zatrzymali do kontroli jadący w kierunku Niemiec samochód specjalistyczny marki Iveco. Pojazd  służył do transportu innych pojazdów. Okazało się, że w siedmioosobowej kabinie autolawety oprócz kierowcy, podróżuje jeszcze ośmioro obywateli Wietnamu. Cudzoziemcy okazali wprawdzie paszporty, ale nie posiadali wiz wymaganych do przekroczenia granicy. Wietnamczycy i przewożący ich polski kierowca zostali zatrzymani.

Zatrzymani obywatele Wietnamu to trzy kobiety i pięciu mężczyzn w wieku od 20 do 38 lat. Funkcjonariusze prowadzą postępowanie w sprawie usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy; ustalają również okoliczności wjazdu cudzoziemców do Polski i ich pobytu w naszym kraju. Kierowca autolawety - 35-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego - odpowie za udzielanie cudzoziemcom pomocy przy przekraczaniu granicy wbrew przepisom. Już został ukarany mandatem za przewożenie większej niż dozwolona liczby pasażerów.

zdj. Nadodrzański OSG

  • zatrzymani obywatele Wietnamu
    zatrzymani obywatele Wietnamu
do góry