Zatrzymane narkotyki należały do obywatela Izraela, który 17 listopada próbował wyjechać z Polski przez przejście graniczne w Dorohusku. Podczas rutynowej kontroli granicznej uwagę funkcjonariuszy SG zwrócił pasażer autobusu. Wcześniej podróżnym zainteresował się pies służbowy Idea, wyspecjalizowany w wykrywaniu narkotyków.
Podczas kontroli okazało się, że w bagażu podróżny przemyca sprasowane pakiety wypełnione oleisto–roślinną substancją. Był to haszysz. Bagaż zawierał 4 kilogramy narkotyku o szacunkowej wartości prawie 180 tys. zł.
Zatrzymanemu obywatelowi Izraela postawiono już zarzuty związane z posiadaniem i przewozem znacznych ilości substancji narkotycznych, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Pies służbowy, który ujawnił narkotyki, to służąca już od wielu lat w Placówce SG w Dorohusku suczka Idea. Ma ona na swoim koncie wiele sukcesów związanych z ujawnieniem substancji narkotycznych. Jej największym „trafieniem” było ujawnienie w 2013 roku transportu 175 kg haszyszu o wartości ponad 7 mln zł.
materiał filmowy i zdj. Nadbużański OSG
;