Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Obywatele Bułgarii zatrzymani za handel ludźmi - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatele Bułgarii zatrzymani za handel ludźmi

Magdalena Tomaszewska
10.11.2016

Trzech zamieszanych w handel ludźmi obywateli Bułgarii zatrzymali funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Dwóch z zatrzymanych, ojciec i syn, najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Trzeci cudzoziemiec otrzymał dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Mężczyźni wykorzystywali 23-letnią Polkę do świadczenia usług seksualnych.

Do zatrzymań doszło pod koniec października na terenie woj. pomorskiego i świętokrzyskiego. Jak ustalili funkcjonariusze Straży Granicznej, ofiarą trzech Bułgarów była 23-letnia Polka, Wykorzystując jej położenie, często przy zastosowaniu przemocy i gróźb, cudzoziemcy czerpali korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez 23-latkę, zabierając jej wszystkie zarobione pieniądze. W sumie kobieta przez 7 miesięcy była zmuszana do świadczenia usług seksualnych na terenie Polski, Niemiec i Danii. Obecnie jest objęta opieką w ramach Krajowego Centrum Interwencyjno-Konsultacyjnego dla Polskich i Cudzoziemskich Ofiar Handlu Ludźmi.

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Gdańsku 48-letni ojciec i jego 18-letni syn trafili na trzy miesiące do aresztu. Wobec trzeciego z zatrzymanych, który ułatwiał uprawianie przez kobietę prostytucji, prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju i zakazu zbliżania się do ofiary.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego Morskiego Oddziału SG pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

 

materiał filmowy i zdj. Morski OSG

 

 

 

 

  • zatrzymanie podejrzanych
    zatrzymanie podejrzanych
  • zatrzymanie podejrzanych
    zatrzymanie podejrzanych
  • zatrzymanie podejrzanych
    zatrzymanie podejrzanych
do góry