Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Wizyta w Bułgarii - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta w Bułgarii

Magdalena Tomaszewska
17.06.2016

17 czerwca Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak przebywał w Bułgarii, gdzie spotkał się z Wicepremier, Minister Spraw Wewnętrznych Bułgarii Rumianą Bachwarową. Tematy rozmów dotyczyły przede wszystkim kryzysu migracyjnego i zagrożeń terrorystycznych. Ministrowi towarzyszył m.in. Komendant Główny Straży Granicznej ppłk SG Marek Łapiński.

Podczas wizyty szef MSWiA podkreślił dobre relacje, łączące oba kraje. Zauważył również, że w aktualnej sytuacji w Europie, coraz częściej Polskę i Bułgarię łączą te same problemy oraz że poglądy Polski i Bułgarii w kwestii imigracji są zbliżone, stąd również wspólne odpowiedzi na obecne zagrożenia. Minister zaznaczył, że Polska chce aktywnie rozwiązywać kwestie kryzysu migracyjnego, który  jest jednym najważniejszych problemów UE.

- Mechanizm stałej relokacji nie rozwiązuje problemów. Ważne jest uszczelnienie zewnętrznej granicy UE, w co Polska się aktywnie angażuje – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Minister Błaszczak wraz z wiceministrami: Jakubem Skibą i Tomaszem Zdzikotem oraz Komendantem Głównym Straży Granicznej ppłk. SG Markiem Łapińskim spotkał się również z grupą polskich funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy od 25 maja br. udzielają wsparcia służbom bułgarskim. Funkcjonariusze SG, w ramach wspólnych działań koordynowanych przez Agencję Frontex, pełnią misje na granicy bułgarsko-tureckiej w Swilengradzie oraz w miejscowości Kalotina na granicy bułgarsko-serbskiej.

 

Źródło i zdj. MSWiA

 

 • spotkanie ministrów spraw wewnętrznych Polski i Bułgarii
  spotkanie ministrów spraw wewnętrznych Polski i Bułgarii
 • wiceminister Jakub Skiba i funkcjonariusze SG przebywający na misji w Bułgarii
  wiceminister Jakub Skiba i funkcjonariusze SG przebywający na misji w Bułgarii
 • wiceminister Tomasz Zdzikot i funkcjonariusze SG przebywający na misji w Bułgarii
  wiceminister Tomasz Zdzikot i funkcjonariusze SG przebywający na misji w Bułgarii
 • Komendant Główny SG ppłk SG Marek Łapiński z funkcjonariuszami SG przebywającymi na misji w Bułgarii
  Komendant Główny SG ppłk SG Marek Łapiński z funkcjonariuszami SG przebywającymi na misji w Bułgarii
do góry