Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Siedmioro obywateli Wietnamu zatrzymano w weekend - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siedmioro obywateli Wietnamu zatrzymano w weekend

Ewa Gajewska
09.05.2016

W miniony weekend funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sejnach zatrzymali siedmioro obywateli Wietnamu za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom. Zatrzymano również dwie osoby za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy.

W sobotę (7 maja) funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli samochód marki Renault Scenic na litewskich numerach rejestracyjnych. Oprócz kierowcy - obywatela Ukrainy - samochodem podróżowało czterech obywateli Wietnamu. Mężczyźni w wieku 18-25 lat nie posiadali dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. Kierowca przyznał się do zorganizowania cudzoziemcom nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddał karze pozbawieniem wolności na okres 4 miesięcy w zawieszeniu na rok. Otrzymał również decyzję zobowiązującą go do powrotu z zakazem wjazdu do Polski na okres 5 lat.

Kolejna grupa obywateli Wietnamu została zatrzymana dzień później (8 maja). Dwie kobiety w wieku 37 lat i 24 lata oraz 37–letni mężczyzna również nielegalnie wjechali i przebywali na terenie naszego kraju. Audi 80, którym podróżowali cudzoziemcy kierował 27-letni bezpaństwowiec zamieszkały na Łotwie. Trwają czynności wyjaśniające. Mężczyzna prawdopodobnie otrzyma zarzuty za organizowanie przekraczania granicy wbrew przepisom, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wszyscy zatrzymani w weekend obywatele Wietnamu po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza zostali dziś rano przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

zdj. Podlaski OSG

 
  • zatrzymani obywatele Wietnamu
    zatrzymani obywatele Wietnamu
  • zatrzymani obywatele Wietnamu
    zatrzymani obywatele Wietnamu
  • zatrzymani obywatele Wietnamu
    zatrzymani obywatele Wietnamu
do góry