Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kolejna w tym roku edycja kursu doskonalącego nt. ”Przeprowadzanie wydaleń cudzoziemców z terytorium RP drogą lotniczą” - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejna w tym roku edycja kursu doskonalącego nt. ”Przeprowadzanie wydaleń cudzoziemców z terytorium RP drogą lotniczą”

Andrzej Kucharski
22.06.2022

Kolejna w tym roku edycja kursu doskonalącego nt. ”Przeprowadzanie wydaleń cudzoziemców z terytorium RP drogą lotniczą”

W dniach 23 - 27.05.2022 r. wykładowcy Zakładu ds. Cudzoziemców Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu przeprowadzili kolejną w tym roku edycję kursu doskonalącego nt. ”Przeprowadzanie wydaleń cudzoziemców z terytorium RP droga lotniczą”.

W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele Zarządu ds. Cudzoziemców KGSG, Morskiego, Podlaskiego, Nadwiślańskiego, Karpackiego oraz Nadodrzańskiego Oddziału SG.

Kurs adresowany był zarówno do funkcjonariuszy SG wykonujących doprowadzenia cudzoziemców drogą lotniczą, jaki i przewidywanych do realizacji tych zadań służbowych.

W trakcie zajęć uczestnicy zapoznali się aspektami prawnymi doprowadzeń przymusowych z uwzględnieniem operacji organizowanych pod auspicjami Agencji FRONTEX oraz nabyli wiedzę z zakresu użycia środków przymusu bezpośredniego na pokładzie statków powietrznych, w oparciu o przepisy lotnicze. Poruszano także zagadnienia, związane z aspektami komunikacji niewerbalnej, różnic kulturowych a także komunikacji w języku angielskim. Praktyczna część szkolenia poświęcona była ćwiczeniom z doskonalenia techniki użycia środków przymusu bezpośredniego podczas zainscenizowanych sytuacji, które mogą wydarzyć się w trakcie wykonywania realnych czynności w trakcie doprowadzeń.

Funkcjonariusze podczas kursu na sali wykładowej

Funkcjonariusze podczas kursu na sali wykładowej

Zdjęcie grupowe przed budynkiem Ośrodka

Kurs zrealizowany został w ramach projektu Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021, program ”Sprawy Wewnętrzne” Projekt NMF/PA18/001 pn. Wzmocnienie kompetencji i kwalifikacji służb publicznych w obszarze migracji i azylu ze szczególnym uwzględnieniem przeciwdziałania nielegalnej migracji.

logo kurs droga ladowea NMF

 

  • OSS kurs Przeprowadzanie wydaleń cudzoziemców z terytorium RP droga lotniczą
    OSS kurs Przeprowadzanie wydaleń cudzoziemców z terytorium RP droga lotniczą
do góry