Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Skradziony w Niemczech Hyundai wróci do właściciela - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Skradziony w Niemczech Hyundai wróci do właściciela

Konrad SZWED
25.03.2022

W piątek, 25 marca, funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali, po pościgu, skradzionego w Niemczech Hyundaia Tucsona.

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku wytypowali i skierowali do kontroli samochód osobowy marki Hyundai na polskich numerach rejestracyjnych. Autem jadącym z Niemiec kierował mężczyzna, który nie zastosował się do wydanych poleceń do zatrzymania się i z bardzo dużą prędkością oddalił się w głąb Polski. Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekającym pojazdem. W pewnym momencie kierowca zatrzymał auto na poboczu drogi i uciekł do pobliskiego lasu.

Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze ujawnili w bagażniku auta oryginalne niemieckie tablice należące do Hyundaia. Funkcjonariusze SG zwrócili również uwagę, że stacyjka pojazdu została uszkodzona, a umieszczony w niej łamak posłużył do uruchomienia pojazdu. Zniszczona i przerobiona została w bardzo widoczny sposób naklejka rejestracyjna zamieszczona na przedniej szybie pojazdu, na której po wcześniejszym odklejeniu, sprawca kradzieży wpisał odręcznie nowy numer rejestracyjny. Z uwagi na to, że samochód wart 80 tys. zł nosił widoczne ślady włamania, został zabezpieczony. Powiadomiony został także właściciel pojazdu, który potwierdził i natychmiast zgłosił kradzież swojego auta.

Dalsze postępowanie w sprawie kradzieży Hyundaia Tucsona prowadzi słubicka policja.

zdj. Nadodrzański OSG

 • Skradziony Hyundai Tucson
  Skradziony Hyundai Tucson
 • Skradziony Hyundai Tucson
  Skradziony Hyundai Tucson
 • Przerobiona naklejka rejestracyjna
  Przerobiona naklejka rejestracyjna
 • Łamak użyty do kradzieży pojazdu
  Łamak użyty do kradzieży pojazdu
 • Niemieckie tablice rejestracyjne
  Niemieckie tablice rejestracyjne
do góry