Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Samochód pochodzący z przestępstwa - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Samochód pochodzący z przestępstwa

Sylwia Wojtowicz
07.06.2021

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy ujawnili samochód pochodzący z przestępstwa. Jego wartość to 250 tys. zł.

Wczoraj (06 czerwca) do odprawy na wjazd z Polski zgłosił się obywatel Białorusi, podróżujący Mercedesem na rosyjskich numerach rejestracyjnych. W trakcie szczegółowej kontroli auta pod kątem legalności pochodzenia funkcjonariusze stwierdzili ingerencję osób trzecich w polu numerowym nadwozia oraz podrobioną na wzór oryginału tabliczkę znamionową. Ponadto ujawniono naklejkę zawierającą oryginalny numer kontrolny, która została częściowo usunięta w celu uniemożliwienia pierwotnej identyfikacji pojazdu oraz niezgodność dat produkcji poszczególnych części pojazdu z datą produkcji zawartą w dowodzie rejestracyjnym. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że Mercedes wyprodukowany w 2014 roku pochodzi z przestępstwa, kierowca z pojazdem został zatrzymany. Wartość auta oszacowano na 250 tys. zł.

26-letniego obywatela Białorusi po przesłuchaniu w charakterze świadka zwolniono. Zabezpieczony pojazd wraz ze sporządzoną dokumentacją został przekazany funkcjonariuszom Policji w Sokółce celem dalszego postępowania.

Zdj. Podlaski 

do góry