Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nielegalni imigranci w transporcie świątecznych choinek - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalni imigranci w transporcie świątecznych choinek

Maciej Pietraszczyk
14.12.2020

Funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzech obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Czech do Polski ukryci wśród przewożonych choinek w naczepie polskiego tira.

O wykryciu w transporcie choinek trzech cudzoziemców Straż Graniczną powiadomili funkcjonariusze Policji z Brzegu. Zatrzymanymi okazali się obywatele Afganistanu. Żaden z nich nie posiadał dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP.

Wobec obywateli Afganistanu wszczęte zostały postępowania administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu. Zostały im też postawione zarzuty przekroczenia granicy RP przy użyciu podstępu. Cudzoziemcy przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Na podstawie decyzji sądu do czasu wydalenia z terytorium RP obcokrajowcy zostali umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

zdj. Śląski OSG

  • Nielegalni imigranci w transporcie świątecznych choinek
    Nielegalni imigranci w transporcie świątecznych choinek
do góry