Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Drugi etap postępowania kwalifikacyjnego po raz pierwszy przeprowadzono w Komendzie Podlaskiego OSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Drugi etap postępowania kwalifikacyjnego po raz pierwszy przeprowadzono w Komendzie Podlaskiego OSG

Maciej Pietraszczyk
01.10.2020

Podlaski Oddział Straży Granicznej jako pierwszy w Straży Granicznej przeprowadził na terenie komendy oddziału drugi etap postępowania kwalifikacyjnego. Do tej pory egzaminy przeprowadzane były wyłącznie w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, Koszalinie czy w Lubaniu.

Do drugiego etapu, który przeprowadzono w dniach 29 - 30 września 2020 r.,  przystąpiły 62 osoby. Kandydaci do służby musieli zmierzyć się z testem z wiedzy ogólnej, z języka obcego oraz sprawności fizycznej. Na zakończenie odbyła się rozmowa kwalifikacyjna. W sumie wynik pozytywny z drugiego etapu otrzymało 54 kandydatów przed którymi jeszcze badanie poligraficzne, komisja lekarska.
Nad przebiegiem drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego czuwała specjalnie w tym celu powołana komisja egzaminacyjna, a w jej składzie poza funkcjonariuszami z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej znaleźli się również przedstawiciele Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Straży Granicznej oraz Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej.

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadzające zmiany w postępowaniu kwalifikacyjnym w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej, które weszło w życie 23 lipca br.  usprawniło procedurę naboru. Dzięki nowym regulacjom prawnym kandydaci do służby w Straży Granicznej mogą zdawać egzaminy w oddziale, w którym chcą pełnić służbę.

Przypominamy, że od 15 czerwca 2020 r. w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej wznowiono przyjmowanie podań o przyjęcie do służby.

W komendzie  Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, w każdy wtorek o godz. 12.00 przeprowadzany jest próbny test sprawności fizycznej dla kandydatów do służby w Straży Granicznej. Wszelkie informacje dotyczące naboru można znaleźć na stronie internetowej Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

zdj. Podlaski OSG

do góry