Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Wspólne patrole zatrzymały nielegalnych imigrantów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne patrole zatrzymały nielegalnych imigrantów

Maciej Pietraszczyk
03.09.2020

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali pięciu cudzoziemców, którzy wbrew obowiązującym przepisom przekroczyli granicę Polski i Niemiec.

Wczoraj, 2 września, w trakcie kontroli pasażerów autokaru rejsowego relacji Warszawa-Bonn funkcjonariusze ze wspólnego patrolu polsko-niemieckiego stwierdzili, że dwaj obywatele Mongolii w wieku 38 i 40 lat nie mają ani dokumentów umożliwiających przekroczenie granicy polsko-niemieckiej, ani uprawniających do legalnego pobytu w Niemczech. Funkcjonariusze ustalili również, że dzień wcześniej ci sami cudzoziemcy złożyli do Wojewody Mazowieckiego wnioski o zezwolenie na pobyt w Polsce.

Z kolei dziś w nocy kolejnych trzech cudzoziemców funkcjonariusze ze wspólnego patrolu zatrzymali w wyniku kontroli w autokarze, jadącym w kierunku Berlina. Trzej obywatele Gruzji w wieku 30-36 lat niezgodnie z przepisami przekroczyli granicę polsko-niemiecką, a dodatkowo dwaj z nich okazali funkcjonariuszom podrobione bułgarskie dowody osobiste wystawione na zupełnie inne dane. Prawdziwe dane personalne Gruzinów funkcjonariusze ustalili na podstawie znalezionych w ich bagażu autentycznych paszportów wydanych przez władze Gruzji.

Ponieważ cudzoziemcy zostali zatrzymani na terytorium Niemiec, znajdują się w dyspozycji niemieckiej Policji.

do góry