Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kolejne zestawy perymetryczne wkrótce na granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zestawy perymetryczne wkrótce na granicy

Anna Michalska
29.05.2020

Dzisiaj tj. 29 maja Straż Graniczna podpisała umowę na dostawę 7 mobilnych zestawów perymetrycznych przeznaczonych do wykrywania i rozpoznawania obiektów w rejonach przygranicznych. Koszt ich zakupu to ponad 3,7 mln zł.

Zakupione zestawy perymetryczne składają się między innymi z czujników sejsmicznych oraz kamer weryfikujących alarmy. Zestawy pracują niezależne - posiadają własne systemy zasilania i transmisji danych umożliwiające bezprzerwową pracę do 3 lat. Zakupiony sprzęt charakteryzuje się dużą mobilnością, można go wykorzystywać w każdych warunkach terenowych.
Sygnały alarmowe pochodzące z czujników sejsmicznych oraz obrazy z kamer, będą przesyłane zarówno do odbiorników będących na wyposażeniu patroli jak i do lokalnych ośrodków nadzoru zlokalizowanych w placówkach Straży Granicznej.
Zakontraktowane zestawy ochrony perymetrycznej są w pełni kompatybilne z wykorzystywanymi przez Straż Graniczną systemami optoelektronicznymi zainstalowanymi na wieżach obserwacyjnych. W przypadku instalacji zestawów perymetrycznych w pobliżu wież obserwacyjnych sygnały alarmowe pochodzące z czujników sejsmicznych będą wymuszały w sposób automatyczny skierowanie kamer systemów optoelektronicznych w kierunku rejonu, w którym nastąpił alarm.

Umowa dotyczy nie tylko dostawy zestawów perymetrycznych ale również ich instalacji i szkolenia z ich użytkowania. Zakup finansowany jest w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017–2020”

Zestawy mają zostać dostarczone do 15 grudnia br.

 

fot. BTiZ

do góry