Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Mimo zakazów przekroczyli granicę w miejscach niedozwolonych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mimo zakazów przekroczyli granicę w miejscach niedozwolonych

Sylwia Wojtowicz
08.04.2020

8 kwietnia po stronie polskiej i czeskiej ujawniono dwie osoby, które przekroczyły granicę wbrew obowiązującym przepisom.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej patrolując na quadach granicę państwową, w okolicy miejscowości Kaczyce zatrzymali na gorącym uczynku obywatela Czech. Mężczyzna postanowił busem przez las pojechać na zakupy do Polski. Za nielegalne przekroczenie granicy został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, a następnie przekazany stronie czeskiej.

Tego samego dnia również czeska Policja zatrzymała obywatela Polski, który pieszo przekroczył granicę polsko-czeską w miejscu niedozwolonym. W wyniku dokonanych sprawdzeń okazało się, że Polak do 11 kwietnia powinien przebywać na kwarantannie. Po zakończonych czynnościach mężczyznę przekazano policjantom z Godowa, a o naruszeniu zasad kwarantanny poinformowano  Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wodzisławiu Śląskim.

zdj. Śląski OSG

do góry