Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Groźny wypadek – płonąca cysterna i sześcioro rannych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Groźny wypadek – płonąca cysterna i sześcioro rannych

Ewa Gajewska
08.05.2019

Funkcjonariusze z Placówki SG w Sanoku ratowali ofiary groźnego wypadku. Na drodze prowadzącej do przejścia granicznego ze Słowacją cysterna zderzyła się z ciężarówką i samochodem osobowym, a następnie stanęła w płomieniach. Kierowca cysterny przeżył, ale jest ciężko poparzony. W wypadku ucierpiało 6 osób. Funkcjonariusze udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy, wezwali służby ratownicze i zabezpieczyli teren.

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na drodze krajowej nr 19 w okolicach Lipowicy (pow. krośnieński). Funkcjonariusze Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej uzyskali informację, że kilka kilometrów dalej doszło do poważnego wypadku. Natychmiast ruszyli z pomocą. Na miejscu okazało się, że na skutek zderzenia z samochodem osobowym i ciężarówką zaczełą płonąć cysterna wypełniona łatwopalnym materiałem. Kolizję spowodował  53-letni kierowca cysterny. Mężczyzna zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie gwałtownie odbił w prawo. Na skutek niebezpiecznego manewru wypełniona acetonem cysterna przewróciła się i zderzyła się z jadąca z naprzeciwka ciężarówką oraz z samochodem osobowym, w którym cztery osoby wracały z Bieszczad po długim weekendzie. Cysterna rozszczelniła się i od iskier zaczęła płonąć. Temperatura była tak wysoka, że stopiła asfalt, a ogień przeniósł się pobliskie zarośla. Aceton i olej napędowy rozlały się do pobliskich rowów na odległość około 200 metrów od miejsca zdarzenia. Droga została zablokowana na kilkanaście godzin.

Funkcjonariusze SG niezwłocznie powiadomili służby ratownicze i zaczęli udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym. W zdarzeniu ucierpiało 6 osób. Najciężej rannych do szpitala przetransportowało lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Po przybyciu Straży Pożarnej funkcjonariusze SG wspólnie z policjantami zabezpieczali teren zdarzenia, a następnie zorganizowali objazdy na ruchliwej drodze prowadzącej m.in. do granicy ze Słowacją.

zdj. www.krosno112.pl

  • zdj. www.krosno112.pl
    zdj. www.krosno112.pl
  • zdj. www.krosno112.pl
    zdj. www.krosno112.pl
  • zdj. www.krosno112.pl
    zdj. www.krosno112.pl
do góry