Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Wyroby akcyzowe nie trafią do sprzedaży - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyroby akcyzowe nie trafią do sprzedaży

Dorota Bołotowicz
11.12.2018

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim wspólnie z funkcjonariuszami KAS zabezpieczyli wyroby akcyzowe o wartości prawie 355 tys. zł.

W jednej z piwnic w powiecie gorzowskim funkcjonariusze ujawnili prawie 120 tysięcy sztuk papierosów, 150 kilogramów krajanki nikotynowej oraz 55 litrów wyrobów alkoholowych. Towar bez polskich znaków skarbowych akcyzy, wart prawie 190 tysięcy złotych, miała trafić na polski rynek. Do posiadania nielegalnych wyrobów akcyzowych przyznał się właściciel piwnicy. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka. Zabezpieczony towar został przewieziony na Placówkę SG w Gorzowie Wielkopolskim. 

Natomiast na terenie jednego z bazarów funkcjonariusze SG i KAS zatrzymali prawie 200 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, 40 kilogramów tytoniu.  Łączna szacunkowa wartość towaru wynosi prawie 165 tysięcy złotych.  Do posiadania wyrobów akcyzowych przyznał się 40-letni Polak. Dalsze postępowanie w prowadzą funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim, którzy będą prowadzić.

Obu mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

​Zdj. Nadodrzański OSG

  • ujawniony towar
    ujawniony towar
  • ujawniony towar
    ujawniony towar
  • ujawniony towar
    ujawniony towar
do góry