Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Rozbito grupę przestępczą - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbito grupę przestępczą

Dorota Bołotowicz
20.11.2018

Funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która z Turcji sprowadzała podrobioną odzież, obuwie i galanterię skórzaną. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bielsku –Białej.

Członkowie grupy, pod przykrywką legalnych firm przewozowych i fikcyjnych podmiotów gospodarczych, przywozili z Turcji ponad 40 ton towaru tygodniowo. Wśród sprowadzanego towaru jedną czwartą stanowiła odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Grupa działała na terenie całego kraju.

Prowadzone w ubiegłym tygodniu działania funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz śląskiej Służby Celno–Skarbowej doprowadziły do zabezpieczenia kilkudziesięciu tysięcy sztuk podrobionej odzieży wartej co najmniej kilka milionów złotych. Zabezpieczono również mienie należące do członków grupy przestępczej (środki płatnicze i pojazdy) o wartości 760 tysięcy złotych. Zatrzymano 8 osób, którym prokurator przedstawił zarzuty.

W stosunku do liderów grupy prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd wnioski uwzględnił, natomiast wobec czterech podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.

Działania miały związek z zatrzymaniem w marcu 2018 roku przez funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej samochodu ciężarowego, w którym ukryta była kontrabanda w postaci towarów z podrobionymi znakami towarowymi o wartości 25 milionów złotych.

Zdj. i mat. filmowy : Śląski OSG

 

 

  • ujawniony towar
    ujawniony towar
  • ujawniony towar
    ujawniony towar
  • ujawniony towar
    ujawniony towar
do góry