Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zlikwidowano fabrykę metamfetaminy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano fabrykę metamfetaminy

Ewelina Szczepańska
31.10.2018

23 października funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili dwie linie do produkcji metamfetaminy. Zarzuty usłyszało trzech obywateli Wietnamu.

Działania na kilku posesjach województwa mazowieckiego prowadziło równocześnie ponad dwudziestu funkcjonariuszy SG z psem służbowym. Były one efektem ponad rocznego śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie o wytwarzanie substancji psychotropowych w postaci metamfetaminy.

Ujawniono i zabezpieczono dwie kompletne linie do produkcji metamfetaminy, znaczne ilości substancji niezbędnych do produkcji środków odurzających oraz inne przedmioty związane z popełnianymi przestępstwami. Zabezpieczono między innymi pieczątki fikcyjnych firm, dokumenty wykonane na wzór oryginalnych, zagłuszarki sygnału GSM i detektory podsłuchu. Przedmioty te świadczyły o wyspecjalizowaniu przestępców i wykorzystywaniu przez nich zaawansowanych technik do ukrycia nielegalnej działalności. Duża część znalezionych substancji chemicznych to środki żrące w postaci różnego rodzaju kwasów. Ich przechowywanie stwarza zagrożenie dla osób mogących mieć z nimi styczność.  

Zatrzymano trzech obywateli Wietnamu. Mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej zarzuty pomocnictwa w produkcji substancji odurzających oraz posiadania i przechowywania przyrządów przeznaczonych do wytwarzania tych substancji. Ustalenia w sprawie wskazują, że wytwarzane narkotyki miały trafić na rynek krajowy oraz zagraniczny. Sprawa ma charakter rozwojowy.

zdj. Nadwiślański OSG

do góry