Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Odzyskano skradzione pojazdy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano skradzione pojazdy

Ewelina Szczepańska
29.10.2018

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG odzyskali cztery skradzione pojazdy, których wartość szacuje się na 430 tys. zł.

 

26 października funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie zatrzymali do kontroli Mercedesa Sprintera na litewskich tablicach rejestracyjnych. Po sprawdzeniu auta w dostępnych bazach danych okazało się, że samochód został zgłoszony jako utracony na terenie Niemiec. Ponadto w bagażniku pojazdu znajdowały się elementy do montażu instalacji hydraulicznej i elektrycznej. Kierowca, obywatel Białorusi, oświadczył, że samochodem miał dojechać do Wilna. Kolejne auto odzyskali wczoraj (28 października) funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy. W okolicach dworca PKP w Kuźnicy zatrzymali do kontroli samochód-Nissan Micra, który figurował w bazach danych jako utracony w Polsce. Kierujący pojazdem obywatel uzbekistanu oświadczył, że pojazd użyczył od jdnej z wołomińskich firm. Podróżujące pojazdem osoby przesłuchano w charakterze świadków. Nissana po sporządzeniu dokumentacji przekazano funkcjonariuszomPolicji.

28 października również funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach odzyskali utracone w Niemczech samochody. Ford Smax i Volkswagen Tiguan zostały wypożyczone w jednej z niemieckich wypożyczalni. Kierowców, obywateli Białorusi, wraz z pojazdami przekazano funkcjonariuszom Policji.

zdj. Podlaski OSG

do góry