Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nielegalni migranci z Turcji zatrzymani na Podkarpaciu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalni migranci z Turcji zatrzymani na Podkarpaciu

Ewa Gajewska
29.10.2018

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech obywateli Turcji, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Zatrzymano także ich rodaka, który samochodem miał zawieźć cudzoziemców do Niemiec.

W niedzielę (28 października) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie otrzymali informację od mieszkańca Podkarpacia, że w okolicy miejscowości Krowica Sama przebywa czworo podejrzanych mężczyzn. Natychmiast został tam skierowany patrol Straży Granicznej. Okazało się, że podejrzani to obywatele Turcji, którzy pod osłoną nocy pieszo przekroczyli granicę państwa. W tym samym czasie inny patrol SG zatrzymał w Lubaczowie kierowcę VW Passata, również obywatela Turcji, który miał przewieźć grupę do Niemiec.

Imigranci w wieku od 18 do 38 lat przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. Wyjaśnili, że celem ich podróży miały być Niemcy, gdzie chcieli podjąć pracę zarobkową. Zgodnie z procedurą, zatrzymani cudzoziemcy podlegają readmisji na Ukrainę.

Natomiast w stosunku do kierowcy samochodu - obywatela Turcji (32 l.) z ważną kartą pobytu w Polsce - zostało wszczęte postępowanie karne za zorganizowanie nielegalnego przerzutu imigrantów. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lubaczowie.

zdj. Bieszczadzki OSG

  • patrol Straży Granicznej
    patrol Straży Granicznej
do góry