Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Papierosy warte 330 tys. zł miały trafić do nielegalnej sprzedaży - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy warte 330 tys. zł miały trafić do nielegalnej sprzedaży

Ewa Gajewska
02.10.2018

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku skonfiskowali papierosy pochodzące z przemytu. Wartość kontrabandy oszacowano na ponad 330 tys. zł. Do sprawy zatrzymano mieszkańca powiatu chełmskiego.

28 września funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku prowadzili kontrole na terenie powiatu chełmskiego. Podczas działań uzyskali informację, że na terenie jednej z posesji w gminie Rejowiec może być przechowywana duża partia przemyconych papierosów. Po przeszukaniu wskazanego miejsca okazało się, ze terenie posesji, w samochodzie oraz pomieszczeniach gospodarczych zmagazynowane są papierosy bez polskich znaków akcyzy. Wartość towaru wyceniono na ponad 330 tys. zł. Do sprawy na miejscu, zatrzymano mieszkańca gminy Rejowiec. Mężczyzna odpowie teraz za nielegalne posiadanie i przechowywanie kontrabandy. Zatrzymane papierosy miały trafić do nielegalnej sprzedaży. Obecnie funkcjonariusze SG ustalają źródło ich pochodzenia.

zdj. Nadbużański OSG

  • papierosy z przemytu
    papierosy z przemytu
do góry