Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Odzyskano skradzione samochody i części samochodowe - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano skradzione samochody i części samochodowe

Dorota Bołotowicz
02.10.2018

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z Policją zabezpieczyli dwa auta oraz części samochodowe pochodzące z przestępstwa o szacunkowej wartości około 280 tys. zł.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Terespolu  i funkcjonariusze Policji z Warszawy przeprowadzili kontrolę w zakładzie blacharsko-lakierniczym w powiecie wołomińskim. Funkcjonariusze stwierdzili ingerencję w oznaczenia identyfikacyjne dwóch samochodów: Citroen C5 (rok prod. 2014) o wartości 50 tys. zł. oraz Lexus NX200T (rok prod. 2015) o wartości 150 tys. zł. Ponadto zatrzymano trzy silniki ze skrzyniami biegów marki Renault o wartości 40 tys. zł. Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze KSP w Warszawie.

Natomiast 1 października br.  w miejscowości Kock funkcjonariusze z tej samej placówki Straży Granicznej we współdziałaniu z policjantami z Lublina ujawnili 5 silników i 4 skrzynie biegów,  w których również dokonano ingerencji w oznaczenia identyfikacyjne. Szacunkowa wartość części samochodowych wynosi 40 tys. zł. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Lublinie.

Zdj. Nadbużański OSG

  • zabezpieczone auta
    zabezpieczone auta
  • zabezpieczone części samochodowe
    zabezpieczone części samochodowe
do góry