Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zawody szybowcowe kobiet - Aktualności

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawody szybowcowe kobiet

31.07.2012

29 lipca zakończyły się XX Międzynarodowe Szybowcowe Mistrzostwa Polski Kobiet, nad którymi honorowy patronat objęła Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska. Jednym z partnerów i sponsorów zawodów był Sudecki Oddział Straży Granicznej.

W dniach 22 – 29 lipca na jeleniogórskim lotnisku odbywały się XX Międzynarodowe Szybowcowe Mistrzostwa Polski Kobiet pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej. 14 zawodniczek walczyło o tytuł najlepszej polskiej pilotki. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach, dla mniej i bardziej wyczynowych (klasa B i klasa 15m).
Wśród wielu konkurencji, ostatniego dnia rozegrana została się konkurencja na celność lądowania, w której szybowniczki walczyły o puchar ufundowany przez Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej ppłk. SG Waldemara Hołodniuka. Pan Komendant puchar wręczył osobiście najlepszej zawodniczce – Kamili Szostkowskiej z aeroklubu Jelenia Góra.
W klasie 15m najlepszą zawodniczką okazała się Pavlina Horackova, a ponieważ jest obywatelką Czech nie mogła otrzymać tytułu Mistrzyni Polski, wywalczyła natomiast Puchar Karkonoszy oraz Puchar Rektora Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Tytuł Mistrzyni Polski przypadł Bożenie Demczenko reprezentującej Aeroklub Leszczyński. Drugie miejsce zajęła Judyta Czyż (Aeroklub Bielsko-Biała), a trzecie Krystyna Marszałek (Aeroklub Gliwicki).
W klasie B tytuł Mistrzyni Polski i Puchar Karkonoszy wywalczyła Zofia Garwacka z Aeroklubu Warszawskiego oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Służb Powietrznych. Drugie miejsce zajęła Monika Bobula z Aeroklubu Poznańskiego. Alicja Awirzeń reprezentująca Aeroklub Szczeciński zajęła trzecie miejsce.
Nagrody dla zwycięzców zostały rozdane na placu ratuszowym Jeleniej Góry, w asyście Orkiestry Dętej przy Filharmonii Dolnośląskiej.