Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nigeryjczyk udający Kanadyjczyka z zestawem fałszywych dokumentów zatrzymany na lotnisku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nigeryjczyk udający Kanadyjczyka z zestawem fałszywych dokumentów zatrzymany na lotnisku

Magdalena Tomaszewska
18.02.2017

Funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Nigerii, który posługiwał się skradzionym kanadyjskim paszportem. Co więcej, w bagażu miał ukryte także inne dokumenty – włoskie, nigeryjskie i kanadyjskie. Wszystkie były wystawione na te same dane osobowe.

Cudzoziemiec zgłosił się do odprawy paszportowej na warszawskim Lotnisku Chopina przed odlotem samolotu do Toronto. Do kontroli przedstawił kanadyjski paszport, który – jak się okazało – figurował w bazach danych jako utracony.

Mężczyznę zatrzymano. W jego bagażu funkcjonariusze znaleźli kolejne dokumenty: nigeryjski paszport, dwa nigeryjskie i jeden włoski dowód osobisty, dwa nigeryjskie i jedno kanadyjskie prawo jazdy oraz włoski dokument pobytowy. Wszystkie dokumenty były wystawione na te same dane osobowe.

Funkcjonariusze SG ustalili, że zatrzymany jest obywatelem Nigerii i posiada prawo do pobytu na terytorium Włoch, co poświadczyła strona włoska.

Wobec Nigeryjczyka wszczęto postepowanie przygotowawcze prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. Za usiłowanie przekroczenia granicy na podstawie paszportu stwierdzającego tożsamość innej osoby oraz za czynienie przygotowań do posłużenia się podrobionymi dokumentami, cudzoziemcowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

 

mat. filmowy: Nadwiślański OSG

 

 

 

do góry