Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Podróżowała z fałszywymi dokumentami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podróżowała z fałszywymi dokumentami

Dorota Bołotowicz
14.02.2017

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na lotnisku w Modlinie 28-letnią obywatelkę Iraku, która posługiwała się fałszywym niemieckim paszportem. W bagażu kobiety znaleziono również przerobiony włoski dowód osobisty.

Podczas kontroli okazało się, że przedstawiony dokument figuruje w bazie SIS II i należy go zatrzymać. Kobieta została również zatrzymana. Podczas przeszukania jej bagażu znaleziono włoski dowód osobisty, który także figurował w bazie SIS II i wymieniono w nim fotografię.

Cudzoziemce, która jak się okazało była obywatelką Iraku, przedstawiono zarzuty posłużenia się niemieckim paszportem oraz posiadania przy sobie przerobionego poprzez wymianę fotografii włoskiego dokumentu czyniąc tym samym przygotowania do posłużenia się tym dokumentem jako autentycznym.

28-letnia Irakijka przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów, złożyła wyczerpujące wyjaśnienia i dobrowolnie poddała się łącznej karze: 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący 2 lata.

Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin złożył wniosek do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim o umieszczenie obywatelki Iraku w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców na okres 3 miesięcy.

do góry