Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zatrzymani członkowie międzynarodowej grupy przestępczej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani członkowie międzynarodowej grupy przestępczej

Magdalena Tomaszewska
27.01.2017

Funkcjonariusze z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali cztery osoby działające w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa zajmowała się przemytem do Polski z krajów Europy Zachodniej środków odurzających oraz obrotem tymi środkami. Są to kolejne zatrzymania – wcześniej w tej samej sprawie aresztowano pięć osób.

Funkcjonariusze z Karpackiego Oddziału SG zatrzymali podejrzanych 20 stycznia w miejscowościach powiatu krakowskiego i bielskiego. Po przeszukaniu miejsc pobytu i zamieszkania zatrzymanych osób oraz należących do nich środków transportu, ujawnili ponad 8 kg marihuany o szacunkowej wartości ponad 300 000 złotych.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty dotyczące działalności w zorganizowanej grupie przestępczej, udziału w wewnątrzwspólnotowym nabyciu znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany oraz uczestnictwa w obrocie tymi środkami. Za czyny te grozi kara od dwóch do piętnastu lat pozbawienia wolności.

Wobec wszystkich podejrzanych na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Śledztwo w tej sprawie funkcjonariusze z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej prowadzą we współpracy z Centralnym Biurem Śledczym Policji oraz EUROPOLEM, pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

W wyniku dotychczasowych działań zatrzymano dziewięć osób oraz zabezpieczono znaczne ilości marihuany i haszyszu, których łączna wartość wynosi ponad 2 miliony złotych.

 

materiały filmowe i zdj. Karpacki OSG

 

 

 

 

 

 

 

 

  • zatrzymanie jednego z podejrzanych
    zatrzymanie jednego z podejrzanych
  • ujawniona marihuana
    ujawniona marihuana
do góry