
Nie było łatwo! Deszcz towarzyszył uczestnikom od samego startu aż do mety. Padać przestało dopiero na rozdaniu nagród. Pomimo tego humor zawodnikom dopisywał i choć ubłoceni od stóp do głów, to mimo wszystko uśmiechnięci dojeżdżali do mety.
Mistrzostwa Straży Granicznej zostały rozegrane na tzw. trasie „hobby”, liczącej 32 km, a prowadzącej przez Przemyśl i Pogórze Przemyskie. W składzie każdej 3–osobowej drużyny była jedna kobieta. Łącznie w Mistrzostwach Straży Granicznej wystartowało 41 osób – 12 funkcjonariuszek i 29 funkcjonariuszy, którzy do Przemyśla przyjechali z całej Polski.
Zawody rozegrano w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej kobiet i mężczyzn. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z łącznym czasem 5:45. W klasyfikacji indywidualnej kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Irmina Sikora z Bieszczadzkiego OSG – czas 02:10 natomiast w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn – Radosław Laskowski z Nadbużańskiego Oddziału SG – 01:42.
Nagrody wręczał Zastępca Komendanta Bieszczadzkiego OSG płk SG Robert Rogoz oraz Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Grzegorz Hayder. Fundatorami byli: Komendant Główny Straży Granicznej, Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Prezydent Miasta Przemyśla, Starosta Przemyski, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Przewodniczący NSZZ FSG przy Bieszczadzkim OSG oraz przez IPA Region Bieszczadzki. Zwycięzcy dostali m.in. pamiątkowe statuetki przedstawiające niedźwiedzia – symbol Przemyśla.
Podczas zawodów rozegrano również Mistrzostwa Bieszczadzkiego OSG w Kolarstwie Górskim- pierwsze miejsce wśród kobiet wywalczyła – Irmina Sikora ( PSG Medyka) a wśród mężczyzn Tomasz Szeremeta ( PSG Wojtkowa) – czas 01:45.
Łącznie w Maratonie Rowerowym Twierdzy Przemyśl udział wzięło 500 osób. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG (z Komendy Oddziału i z PSG w Huwnikach) już 10 rok z rzędu zabezpieczali trasy Maratonu.
Dziękujemy wszystkim funkcjonariuszom za obecność, sportowa rywalizację oraz dobry nastrój i zapraszamy wszystkich do Przemyśla już za dwa tygodnie na Mistrzostwa Straży Granicznej w Koszykówce !


zdj. Bieszczadzki OSG