Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nielegalne wyroby akcyzowe o wartości prawie 240 tys. zł - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne wyroby akcyzowe o wartości prawie 240 tys. zł

Ewa Gajewska
15.02.2016

13 lutego funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy o wartości niemal 240 tys. zł. Nielegalny towar ujawniono na kilku posesjach w Wielkopolsce.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kaliszu, współdziałając z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań Nadodrzańskiego OSG, Komendy Miejskiej Policji w Koninie oraz z inspektorami Urzędu Kontroli Skarbowej w Poznaniu, ujawnili papierosy i krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukań, przeprowadzonych na terenie kilku posesji na terenie północno–wschodniej Wielkopolski, zabezpieczono ponad 307 tys. sztuk papierosów i 50 kg krajanki. Wartość towaru oszacowano na 240 tys. zł.

Funkcjonariusze i inspektorzy wylegitymowali cztery osoby. Właściciele papierosów i krajanki przyznali się do posiadania nielegalnego towaru. Postępowanie w sprawie naruszenia przepisów kodeksu karnego skarbowego prowadzić będą inspektorzy Urzędu Kontroli Skarbowej.

zdj. Nadodrzański OSG

  • papierosy z przemytu
    papierosy z przemytu
  • papierosy z przemytu
    papierosy z przemytu
do góry