Patrol SG, prowadzący kontrolę na terenie gminy Krasnopol, dał sygnał do zatrzymania się kierowcy toyoty. Prowadzący pojazd nie zastosował się jednak do sygnałów podawanych przez funkcjonariuszy, tylko przyspieszył i odjechał w kierunku Sejn. Funkcjonariusze podjęli pościg. Po przejechaniu kilku kilometrów uciekający porzucił samochód i próbował zbiec pieszo. Został zatrzymany około 500 metrów od porzuconego pojazdu.
Kierowcą okazał się obywatel Litwy. Uciekał, ponieważ prowadził auto skradzione dzień wcześniej w Holandii. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.
Za niezastosowanie się do sygnałów wydawanych przez osoby uprawnione do kierowania ruchem drogowym oraz za kierowanie pojazdem bez uprawnień mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Szacunkowa wartość odzyskanego pojazdu z 2003 r. wynosi 33,3 tys. zł.
Po zakończeniu czynności służbowych pojazd i 25-letniego kierowcę przekazano funkcjonariuszom Policji z Sejn.
zdj. Podlaski OSG
